147
edits
Scrivener07 (talk | contribs) m (Added more types, work in progress.) |
Scrivener07 (talk | contribs) m (current list of codes) |
||
Line 132: | Line 132: | ||
| [[File:Material Object EditorIcon.png]] || <code>MATO</code> || [[Material Object]] | | [[File:Material Object EditorIcon.png]] || <code>MATO</code> || [[Material Object]] | ||
|- style="text-align:center;" | |- style="text-align:center;" | ||
| [[File: | | [[File:Material Swap EditorIcon.png]] || <code>MSWP</code> || [[Material Swap]] | ||
|- style="text-align:center;" | |- style="text-align:center;" | ||
| [[File: | | [[File:Message EditorIcon.png]] || <code>MESG</code> || [[Message]] | ||
|- style="text-align:center;" | |- style="text-align:center;" | ||
| [[File: | | [[File:MiscItem EditorIcon.png]] || <code>MISC</code> || [[MiscItem]] | ||
|- style="text-align:center;" | |- style="text-align:center;" | ||
| [[File: | | [[File:MovableStatic EditorIcon.png]] || <code>MSTT</code> || [[MovableStatic]] | ||
|- style="text-align:center;" | |- style="text-align:center;" | ||
| [[File: | | [[File:Music Track EditorIcon.png]] || <code>MUST</code> || [[Music Track]] | ||
|- style="text-align:center;" | |- style="text-align:center;" | ||
| [[File: | | [[File:Music Type EditorIcon.png]] || <code>MUSC</code> || [[Music Type]] | ||
|- style="text-align:center;" | |||
| [[File:Object Mod EditorIcon.png]] || <code>OMOD</code> || [[Object Mod]] | |||
|- style="text-align:center;" | |||
| [[File:Outfit EditorIcon.png]] || <code>OTFT</code> || [[Outfit]] | |||
|- style="text-align:center;" | |||
| [[File:Package EditorIcon.png]] || <code>PACK</code> || [[Package]] | |||
|- style="text-align:center;" | |||
| [[File:PackIn EditorIcon.png]] || <code>PKIN</code> || [[PackIn]] | |||
|- style="text-align:center;" | |||
| [[File:Perk EditorIcon.png]] || <code>PERK</code> || [[Perk]] | |||
|- style="text-align:center;" | |||
| [[File:Potion EditorIcon.png]] || <code>ALCH</code> || [[Potion]] | |||
|- style="text-align:center;" | |||
| [[File:Quest EditorIcon.png]] || <code>QUST</code> || [[Quest]] | |||
|- style="text-align:center;" | |||
| [[File:Race EditorIcon.png]] || <code>RACE</code> || [[Race]] | |||
|- style="text-align:center;" | |||
| [[File:Reverb Parameters EditorIcon.png]] || <code>REVB</code> || [[Reverb Parameters]] | |||
|- style="text-align:center;" | |||
| [[File:Sound Category EditorIcon.png]] || <code>SNCT</code> || [[Sound Category]] | |||
|- style="text-align:center;" | |||
| [[File:Sound Descriptor EditorIcon.png]] || <code>SNDR</code> || [[Sound Descriptor]] | |||
|- style="text-align:center;" | |||
| [[File:Sound Keyword Mapping EditorIcon.png]] || <code>KSSM</code> || [[Sound Keyword Mapping]] | |||
|- style="text-align:center;" | |||
| [[File:Sound Marker EditorIcon.png]] || <code>SOUN</code> || [[Sound Marker]] | |||
|- style="text-align:center;" | |||
| [[File:Sound Output Model EditorIcon.png]] || <code>SOPM</code> || [[Sound Output Model]] | |||
|- style="text-align:center;" | |||
| [[File:Spell EditorIcon.png]] || <code>SPEL</code> || [[Spell]] | |||
|- style="text-align:center;" | |||
| [[File:Static EditorIcon.png]] || <code>STAT</code> || [[Static]] | |||
|- style="text-align:center;" | |||
| [[File:TalkingActivator EditorIcon.png]] || <code>TACT</code> || [[TalkingActivator]] | |||
|- style="text-align:center;" | |||
| [[File:Terminal EditorIcon.png]] || <code>TERM</code> || [[Terminal]] | |||
|- style="text-align:center;" | |||
| [[File:TextureSet EditorIcon.png]] || <code>TXST</code> || [[TextureSet]] | |||
|- style="text-align:center;" | |||
| [[File:Transform EditorIcon.png]] || <code>TRNS</code> || [[Transform]] | |||
|- style="text-align:center;" | |||
| [[File:Tree EditorIcon.png]] || <code>TREE</code> || [[Tree]] | |||
|- style="text-align:center;" | |||
| [[File:Visual Effect EditorIcon.png]] || <code>RFCT</code> || [[Visual Effect]] | |||
|- style="text-align:center;" | |||
| [[File:WaterType EditorIcon.png]] || <code>WATR</code> || [[WaterType]] | |||
|- style="text-align:center;" | |||
| [[File:Weapon EditorIcon.png]] || <code>WEAP</code> || [[Weapon]] | |||
|- style="text-align:center;" | |||
| [[File:Weather EditorIcon.png]] || <code>WTHR</code> || [[Weather]] | |||
|- style="text-align:center;" | |||
| [[File:WorldSpace EditorIcon.png]] || <code>WRLD</code> || [[WorldSpace]] | |||
|- style="text-align:center;" | |||
| [[File:ZoomData EditorIcon.png]] || <code>ZOOM</code> || [[ZoomData]] | |||
|} | |} |
edits